Pagina 1 van 1

koppeling k-tec racing

Geplaatst: 05 aug 2011 12:17
door joost1600
hey

de koppeling van mijn rs is aan vervanging toen. nou zag ik op de k-tec site een koppeling set staan die me wel wat lijk.
nou vroeg ik me af of er hier mensen waren die met deze koppeling ervaring hebben. omdat hij ook nog al aan de prijs is. http://www.k-tecracing.com/show_product ... 01&appid=2" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
En ik zit te denken aan een lichter vliegwiel :twisted: . maar dat weet ik ook nog niet zeker omdat ik wel fatsoenlijk door het dorp wil kunnen rijden.

gr joost

Re: koppeling k-tec racing

Geplaatst: 05 aug 2011 14:02
door jarno1980
Als jouw auto niet getuned is zou ik gewoon voor een originele koppeling gaan.
Ik heb in een volvo 850 t5 een echte race koppeling gehad en dat heeft me de versnellingsbak gekost :bigcry: (was wel getuned naar dik 300 pk).
Met een lichter vliegwiel zal hij wat sneller in toeren klimmen en wat zenuwwachtiger stationair lopen, of hij er echt veel sneller van wordt durf ik niet te zeggen.
Als ik het fout heb hoor ik het wel :thumbsup:

Re: koppeling k-tec racing

Geplaatst: 05 aug 2011 14:04
door ApaX
Een lichter vliegwiel zal er voorzorgen dat de motor stationair wat minder rustigloopt, het groote voordeel is dat je effectief meer koppel aan de wielen kunt overbrengen. De sprint in de 1ste en 2de versnelling zal dus iets sneller gaan. Ik heb overigens geen idee wat het verschil in rotatietraagheid is van het lichtere vlieg t.o.v. het oude vliegwiel (heb je specs?)

Re: koppeling k-tec racing

Geplaatst: 05 aug 2011 16:15
door joost1600
heey
bedankt voor de reacties. op dit moment is hij nog niet getuned.maar wie weet in de toekomst. heb er altijd een turbo op gewild (maar die prijs :shock: ) als ik hem dan toch moet vervangen dan maar gelijk goed.

over het vliegwiel heb ik geen harde cijfer. weet alleen dat de reacties op k-tec goed zijn. hier niemand met een lichter vliegwiel op een rs.

Re: koppeling k-tec racing

Geplaatst: 05 aug 2011 16:43
door hakan
Ik heb een sport koppeling set van Sachs erop zitten , wat hierboven ook word gezegd in zijn 1 , 2 en 3 trekt hij veel sneller op , ik vind het veel lekkerder rijden , alleen bij file rijden is het wel lastig . maar voor de rest geen problemen ermee .

Re: koppeling k-tec racing

Geplaatst: 06 aug 2011 00:51
door ApaX
voor mijn info, wat is eigenlijk het verschil tussen een normale koppeling en een race koppeling? Ik zou zeggen dat hij vooral iets beeter tegen hitte kan. Maar verder....

Re: koppeling k-tec racing

Geplaatst: 11 aug 2011 20:18
door joost1600
heey
bedankt voor de reacties
maar waarschijnlijk is de koppeling toch niet versleten maar alleen een beetje vet. hopen dat het niet erger word. volgende week gaat hij naar de garage, dan horen we het wel.

Re: koppeling k-tec racing

Geplaatst: 19 aug 2011 12:34
door cliogek
Ik zou er ook een originele koppeling in laten zetten mocht dat nodig zijn.
Kijk wel even op Ebay voor misschien een lagere prijs dan bij de dealer.
En er zijn zat Renault monteurs die in de vrije uurtjes willen monteren.

In mijn vorige auto had ik Sach sportkoppeling en een custom made vliegwiel van 3.4kg.
Dan is de motor inderdaad sneller op toeren en dat scheelt iets.
De motor zal met ontkoppelen ook sneller in toeren terugvallen.
Ook zal het gewicht schelen want een 4kg lichter vliegwiel zal ongeveer 12kg in gewicht schelen omdat alles wat roteerd zwaarder wordt naarmate de snelheid hoger wordt.

Of het in snelheid echt merkbaar is weet ik niet want ik ging van een 1.6 met 106pk naar 2.3 ITB met 243,6pk en dan is het verschil te groot.
Deze Corsa draaide rustig 1000 toeren stationair maar die was afgesteld op de MaHa testbank via een DTA management. Met standaard ECU zal de stationairloop iets onrustiger kunnen worden maar dat is niet echt een nadeel.

Bij Freddy van http://www.freddycane.com/" onclick="window.open(this.href);return false; kan je een vliegwiel op maat laten maken.
Op die site kan je ook de Corsa 2300 zien!
Kostte mij toen iets van 650 Euro. Dan zet hij het oude tandwielkrans om de aluminium vliegwiel dat hij zelf afdraait uit een plak hoogwaardig aluminium.
Ik had ook de krukas laten afdraaien. Scheelde 5kg!