Pagina 1 van 1
Hoog stationair
Geplaatst: 08 mar 2012 17:58
door Jamez
Hallo,
Van de regen in de drup. Eerst een kapotte koppeling, die vervangen, daarna direct (letterlijk) gesprongen radiateur en nu na die reparaties het volgende:
Als ik gewoon rijdt is er niks aan de hand en loopt de motor mooi. Als ik een flink aantal toeren gepakt heb (in welke versnelling dan ook) en ik schakel terug naar de één of de vrij dan loopt de motor constant in een hoog toerental. Ik kan niet zien hoeveel in mijn clio 1.2 (1995) maar schat zo rond de 1500-2000 toeren. Met dus als gevolg dat mijn benzine verbruik nu enorm hoog ligt.
Mijn gaskabel staat niet strak en er staat geen spanning op de kabel of de hendel. Het pedaal heeft wat licht speling naar boven (zie losse kabel).
Als ik gas geef komt die omhoog, maar de veer die het lijkt te reguleren komt langzaam omhoog en zakt ook langzaam, ik kan hem niet verder induwen als die terug gezakt is.
Dit probleem was er niet voor de reparaties maar wat kan het zijn!?
Re: Hoog stationair
Geplaatst: 08 mar 2012 18:05
door Jamez
Nou ik zie mijn teller harder teruglopen dan normaal. Maar t lijkt mij ook niet goed voor de koppeling want als ik omhoog schakel dan loopt die hoog zonder dat ik gas geef.
Waar zit wat? Hoe vind ik dat? Is het easy to do of heb je wel enige technische kennis nodig? ( ik heb die niet:P) of is het beter iets wat de garage kan doen??
Re: Hoog stationair
Geplaatst: 21 mar 2012 16:56
door Jamez
Gisteren hebben we de luchtfilter er even afgehaald. Het lijkt alsof dat plaatje (vlinderachtig ding) wat de luchtinlaat regelt niet helemaal goed terugkomt. Evenals de veer in het gasklephuis.
Het hoge toerental is gebleven omdat we bij meerdere dingen een vermoeden hebben:
- lekke bougiekabel (moet nog nagekeken worden dus niet zeker)
- te oude bougies
- vies gasklephuis
- te oude luchtfilter
nu zijn wij beiden geen automonteurs en zijn het vermoedens maar kan iemand hier iets mee en mij misschien een beetje de goede richting induwen wat de volgende stap moet wezen?
Overigens, misschien andere vraag. Sinds ik de auto terug heb van de garage na het maken van de koppeling, kan ik rijden op de koppeling in de 2, 3, 4 met een snelheid van zon 20 - 40 km (afh v versnelling) zonder gas te geven. Is dat wel goed? Ik weet dat diesels dit doen omdat ze wat krachtiger zouden zijn ofzo, maar een benzine hoort dit toch niet te doen?? Zou dit de oorzaak van het hoge toerental kunnen zijn??!
Re: Hoog stationair
Geplaatst: 21 mar 2012 17:43
door Jamez
Als je auto al hoog stationair loopt dan zal hij in zijn versnelling ook harder rijden zonder gas te geven.
Dit klopt.
Als we bovenstaand doen, is de kans heel groot dat het in één van die dingen zit?
Het probleem is namelijk dat ik de komende tijd nog geen tijd heb om eraan te sleutelen omdat ik hem veel nodig heb voor werk, is er iets wat snel kapot kan gaan?
Re: Hoog stationair
Geplaatst: 21 mar 2012 17:51
door Jamez
Bij mij is het bij zowel warmdraaiend als kouddraaiend. Ook heel af en toe. Als ik de rem heel diep intrap wil die nog wel rustiger worden, maarja dit kan alleen als ik langer stil sta dan 5 sec.
Maar dat is nog wel te doen, denk dat ik dat zelf nog wel kan:) Is er toch iets naast vloeistoffen en bandenpeil controleren wat ik kan doen.
Ik zie veel verschillende bougies, verschillende prijzen ook. ik wil goede die weersonafhankelijk zijn zeg maar en die lang mee gaan. Welke moet ik dan hebben? Ik ga denk ik namelijk alles wel in een keer doen, kabels, bougies, luchtfilter en schoonmaken van dat gasklephuis. Dat is dat ding wat omklapt als je gasgeeft toch? Wat je kunt zien als de filter er af is? Of is dat een niet zo heel snel zichtbaar onderdeel?
Re: Hoog stationair
Geplaatst: 21 mar 2012 18:05
door Jamez
Nieuwe motorolie bedoel je? Ik heb hem onlangs bijgevuld, tot hoever moet dat eigenlijk? Staat nu ong halve tot 1 cm boven t onderste streepje. Maar dat is niet noodzakelijk toch om te doen? Hij vind het leuk maar thats it vooral toch?
Heb trouwens inderdaad met gaskabel. De veer die bij de gaskabel zit, zeg maar bij dat maantje wat de kabel spant, die komt ook moeilijk terug, die twijfelt zeg maar. Kan ik daar remmenreiniger opspuiten en dan met bivj een tandenborstel de rotzooi wegpoetsen of zit dat meer intern?
Re: Hoog stationair
Geplaatst: 21 mar 2012 18:21
door Jamez
Ah ja, zulke problemen wil ik wel voorkomen. Alleen het geld groeit mij niet op de rug, en na het repareren van de koppeling, de radiateur en dan deze dingetjes nog, vind ik het wel eventjes best. Dit kan even wachten, moet er dus nog wel wat olie bijgooien blijkbaar, hij heeft wel even (weet niet hoe lang) een halve cm onder de onderste inham gestaan dus zal het zo direct even bijvullen. Thanks!
Re: Hoog stationair
Geplaatst: 16 mei 2012 19:23
door Jamez
Nou inmddels zijn we een flinke tijd verder.
Het probleem is een hele tijd stabiel gebleven en het hoog stationair deed zich voornamelijk voor bij warme motor, wanneer ik bijvoorbeeld even 15 min had gereden, 5 min stil liet staan en wegreed, bleef die hangen.
Afgelopen zondag even vluchtig alles eraf gehaald en oppervlakkig schoongemaakt (geen tijd/geld haha om alles nu goed te doen).
De veer die de stationair regelt (kleine veer waar gashendel zeg maar op eindigt bij loslaten), zat vast. Inmiddels gaat die erg hard heen en weer.
Sinds ik zondag er dus even mee bezig ben geweest is het hoog stationair probleem opgelost, wanneer die stil staat zakt die gelijk naar een mooi toerental.
Echter, loopt die nu zo ontzettend laag dat ik bij een koude motor de koppeling niet langer kan intrappen dan 2 seconden omdat anders de motor uitvalt. In een bocht werkt dit echt heel fijn..>NOT! Stuur op slot, geen stuurrichting, geweldig.
De motor loopt nu dus in een veel te laag toerental. Bij koude motor kan ik de eerste 5 minuten niet rijden, koppeling hoog laten opkomen en gas 10% geef, komt het toerental omhoiog. Geef ik meer gas, ook in de andere versnellingen, zakt die keihard terug, geen vermogen, lijkt die te verzuipen en begint die erg te schokken.
Ik denk dat mijn stappenmotor nu aan het einde van zijn leven is, heb ik dit goed?
Of kan ik dit nog fixen als ik hem weer uti elkaar haal?
Re: Hoog stationair
Geplaatst: 17 mei 2012 00:14
door Arjan
Stappemotor ook schoonmaken zoals je met de gasklep hebt gedaan
Re: Hoog stationair
Geplaatst: 30 mei 2012 22:46
door Jamez
Inmiddels weer paar weken verder. Zat te twijfelen of ik mijn auto zou inruilen voor een andere en zou bijbetalen maar dit zou mij te duur worden. Dus toch maar weer een sloopbedrijventour gehouden. Uiteindelijk op de Timp in Dieren (GLD) een stappenmotor gevonden voor 40 euro. Ik moest ook een linkerspiegel hebben omdat er een of andere idioot langs mijn spiegel is opgegaan en het binnenwerk gemold heeft...die hadden ze ook, van een Clio 96.
Stappenmotor bleek niet zozeer vies, maar gewoon defect. Het werd op een gegeven moment erg gevaarlijk daar ik in de bocht een motor had die in een te laag toerental liep en dus uitviel...bam, stuurblokkering erop! Heerlijk in een bocht. Auto viel ook vaak uit, schokte enorm en liep niet lekker stationair. Stappenmotor vandaag vervangen en hij rijdt weer als een zonnetje! Tis nog steeds niet moeders mooiste en met een leuke deuk erin maar rijdt nu eindelijk weer beter!
Alleen heb ik nu twee verschillende spiegels hahaha, de ene loopt af (Clio 1995) en de ander is wat breder (96).
Gelukkig is het weer gefixed. Heb het uiteindelijk met 50 euro afgedaan, de twee samen en zelf gemonteerd dus heb de kosten erg laag kunnen houden, voor de verandering.
Gasklephuis werkt ook gewoon naar behoren dus deze is niet vies.
Allen bedankt!