Pagina 1 van 1
Stop/start weigert te starten
Geplaatst: 13 jun 2019 19:58
door jeroen33
Net voor de tweede keer sinds ik de auto heb meegemaakt dat de stop/start weigert te starten als ik de koppeling intrap. Heel vervelend als er meerdere auto's achter je staan.
Herhaaldelijk intrappen hielp niet. Auto uitzetten en weer aan wel, maar dat kost best even tijd.
Zijn er meer hier die dat gehad hebben?
Re: Stop/start weigert te starten
Geplaatst: 13 jun 2019 20:32
door mox
Ik zou de "bovenste" pedaalschakelaar van het koppelingspedaal verdenken, Jeroen. Dus de schakelaar die het eerste bediend wordt als je de koppeling begint in te trappen. Op mijn Clio 2 heb ik met enige regelmaat kapotte pedaalschakelaars moeten vervangen. Die van de koppeling wel een keer of 3 (in 14 jaar). Ook een keer de kabelboom bij de pedalen.
Onderzoek eens of je cruise control nog goed werkt en vooral of die altijd goed uitgaat als je de koppeling een stukje indrukt.
Re: Stop/start weigert te starten
Geplaatst: 13 jun 2019 22:03
door jeroen33
Cruise control werkt wel altijd prima.
Is die schakelaar makkelijk bereikbaar?
De vorige storing is wel al een jaar geleden ofzo.
Re: Stop/start weigert te starten
Geplaatst: 13 jun 2019 22:43
door mox
jeroen33 schreef: 13 jun 2019 22:03
Is die schakelaar makkelijk bereikbaar?
Zie de nummers 5 en 6 op onderstaande tekening (en nummer 2 voor de schakelaar van het rempedaal). Ik zou nummer 5 verdenken.

Re: Stop/start weigert te starten
Geplaatst: 13 jun 2019 22:45
door jeroen33
Heb eerst morgen een afspraak voor een andere auto. Als dat doorgaat laat ik het naturlijk lekker

Anders zal ik binnenkort eens zoeken op die plek.