Koelvloeistof vervangen?

Voor alles over motoren en aandrijving, van luchtfilter tot uitlaat
Plaats reactie
FCZZ

Koelvloeistof vervangen?

Bericht door FCZZ »

Kan iemand mij vertellen hoe je de koelvloeistof moet vervangen van een Clio 2 phase 1? Het zit er al een tijdje in en is wel toe aan vervanging.

Of weet iemand wat het ongeveer zou kosten bij een garage (geen kwikshit :devilish: )?

Ik kon geen "How to" vinden hierover dus dan maar op deze manier.
Gebruikersavatar
hakan
forum member
Berichten: 261
Lid geworden op: 22 mei 2010 16:07
Locatie: Almere
Contacteer:

Re: Koelvloeistof vervangen?

Bericht door hakan »

je haalt de slang van je radiateur los , en al het koelvloeistof komt eruit goed uitlaten druppelen slang weer vastzetten koelvloeistof bijvullen en klaar ben je . en dan een stukje rijden en stoppen en kijken of hij nergens lekt .
2.0 16v RS
FCZZ

Re: Koelvloeistof vervangen?

Bericht door FCZZ »

hakan schreef:je haalt de slang van je radiateur los , en al het koelvloeistof komt eruit goed uitlaten druppelen slang weer vastzetten koelvloeistof bijvullen en klaar ben je . en dan een stukje rijden en stoppen en kijken of hij nergens lekt .
Van het weekend maar eens proberen.

Iemand ook een idee hoeveel liter er terug in moet?
Gebruikersavatar
toy_soldier
beginner
Berichten: 44
Lid geworden op: 22 mar 2009 18:54
Locatie: Haarlem
Contacteer:

Re: Koelvloeistof vervangen?

Bericht door toy_soldier »

Als je de koelvloeistof gevuld hebt moet je even ontluchten. Is vrij belangrijk. Moet de ontluchtingsnippel los draaien en laten stromen tot er geen luchtbellen meer uit komen. Daarna moet je de auto laten draaien met de dop eraf van het expansievat en de kachel op warm. Laat de motor met een verhoogd toerental draaien tot de koelvin een paar keer is ingeslagen. Dan zul je zien dat je koelvloeistof pijl gezakt is. Bij vullen en je bent klaar.
Denk dat er ongeveer 5 liter in gaat. Hangt er vanaf hoe goed je alles leeg haalt.
Suc6
Plaats reactie
  • Vergelijkbare Onderwerpen
    Reacties
    Weergaves
    Laatste bericht

Terug naar “Clio 2 Motorisch (vraag & antwoord)”